Miejskie obchody 100 – lecia Niepodległości

Liczna reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w oficjalnych, miejskich obchodach 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości; Tym razem czcząc Niepodległą kompania honorowa wraz z pocztami sztandarowymi brała udział w apelu pod pomnikiem harcerzy ZHP, mszy świętej poświęconej ojczyźnie, przemarszu z kościoła na Plac Wolności, gdzie delegacje władz, szkół, związków składały wiązanki kwiatów pod pomnikiem Poległych Żołnierzy.
Kształtowane na co dzień postawy patriotyczne i obywatelskie uczniów naszej szkoły widoczne są zwłaszcza w czasie takich świąt, ponieważ najliczniej bierzemy udział w tego typu uroczystościach , a także pomagamy obchodzić je innym, np. wspomagając w niesieniu sztandarów Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego czy Starostwo Powiatowe w Prudniku. Kultywowanie tradycji orężnych WP oraz pamięci o bohaterach narodowych czy upowszechnianie ceremoniału wojskowego to cele, jakie osiąga się realizując programy dydaktyczne i wychowawcze w klasach mundurowych.